Kołobrzeskie molo

Kołobrzeskie molo jest największą atrakcją turystyczną miasta Kołobrzeg. Niestety, oddane do użytku w 1971 roku molo, wymagało gruntownego remontu. Remont zakończono 27 listopada 2014 roku. W trakcie remontu wymieniono min. położono nowy pokład, nawierzchnie spacerowe, zmodernizowano głowicę i zakonserwowano elementy betonowe. Wymieniono barierki i ławki. Dla mieszkańców i turystów największą atrakcją było zamontowanie energooszczędnych lamp ledowych, które tworzą iluminację świetlną. Instalację led zamontowano na całej długości pomostu i głowicy. Obecnie jest to idealne miejsce na wieczorne spacery dla wszystkich zakochanych i nie tylko.

Molo w Kołobrzegu jest największą i najbardziej znaną konstrukcją żelbetonową o długości 220 m i szerokości 9 m. Spacerować można po pomoście, który leży 4,5 m nad poziomem morza. Molo jednak nie zostało do końca wyremontowane. Zaplanowano kolejne prace remontowe, które są niezbędne dla konstrukcji.

Po tak kosztownym remoncie wstęp na molo jest płatny. Cena biletu to 2,50 zł, a bilet ulgowy to 1,50 zł. Ale warto pospacerować po zmroku! Wrażenia nie do opisania!

A poniżej zobaczcie jak wyglądało molo w Kołobrzegu pod koniec XIX wieku:

Molo Kołobrzeg

By Photoglob AG, Zürich, Switzerland or Detroit Publishing Company, Detroit, Michigan [Public domain], via Wikimedia Commons

To też może cię zainteresować...